KONKURS MŁODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH 2008

KONKURS MŁODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH 2008

Miejsce: Częstochowa
Data: 28 lutego 2008

Zarząd Powiatowy Związku Młodzieży Wiejskiej w Częstochowie corocznie organizuje Finał Wojewódzki ogólnopolskiego Konkursu Młodych Producentów Rolnych. Konkurs ma na celu przede wszystkim rozwijanie twórczych zainteresowań wśród młodych producentów rolnych, rozbudzanie ambicji dalszego doskonalenia zawodowego, popularyzację osiągnięć w rolnictwie, a także poznawanie nowoczesnych metod ochrony środowiska. Konkurs Młodych Producentów Rolnych jest przedsięwzięciem cyklicznym adresowanym do młodych producentów rolnych, uczniów szkół rolniczych i studentów posiadających lub pracujących w gospodarstwie rodzinnym.

W edycji na rok 2008 do eliminacji wojewódzkich, które odbyły się 28 lutego 2008 zakwalifikowało się 21 uczestników z trzech szkół o profilach rolniczych (z Nakła, Żarnowca i Międzyświecia). Finał Wojewódzki odbywał się w formie testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 50 pytań, oraz z odpowiedzi ustnych na trzy pytania problemowe. Młodzi ludzie musieli wykazać się wiedzą i bystrością. Nie zawiedli się ani nauczyciele, ani jury , ani my jako organizatorzy. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, ale wiadomo nie może wygrać każdy. Do Finału Krajowego zakwalifikowało się siedem osób. Gratulujemy nauczycielom, którzy kierują pracą tych uczniów, bowiem to również ich sukces. Tych siedmioro finalistów otrzymało wiele nagród (należały się za sam trud i pracę), nie zapomnieliśmy o czternastce, która musiała odpaść , oni również otrzymali skromne upominki. Na finał i wręczenie nagród przybyło wiele osób, które wspierają młodzież. Wśród nich była Pani Magdalena Jagodzińska ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, która przywiozła specjalny list gratulacyjny od Pana Stanisława Dąbrowy (Pierwszego Wicewojewody Śląskiego). Nie sposób wymienić wszystkich osób, które przybyły specjalnie na rozdanie nagród i pogratulowanie uczestnikom, ale tym osobom gorąco i serdecznie dziękujemy za udział i wsparcie. Na finale krajowym KMPR w Kielcach jeden z naszych reprezentantów Krystian Kaczor z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu zajął II miejsce.

Dnia 19.12.2008 odbyła się kolejna edycja Konkursu Młodych Producentów Rolnych. Wzięło w nim udział 28 uczestników, uczniów szkół rolniczych z województwa śląskiego. Finalistami zostali uczniowie ze szkół rolniczych w Żarnowcu, Kłobucku, Pszczynie i Międzyświeciu, którzy będą reprezentować nasze województwo na finale krajowym, który odbędzie się w terminie 11-13 marca 2009r w Kielcach.